Баница (Зихненско)

село во Зихненско, Егејска Македонија
Баница
Баница is located in Грција
Баница
Баница (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Географска широчина 41 ° 1' 59" сев. ш.
Географска должина 24° 4' 59" ист. д.


Баница (грчки: Συμβολή, Символи) е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди