Балкан бенд (телевизиска серија)

Балкан бенд — македонска хумористична серија во режија на Коле Ангеловски.

Балкан бенд
Жанркомедија
Создадена одИван Карадак
Режирана одКоле Ангеловски
УлогиГоце Тодоровски
Благоја Чоревски
Владимир Ангеловски
Ванчо Петрушевски
Ѓокица Лукаревски
Димче Мешковски
Емин Унѓел
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Бр. на сезони1
Бр. на епизоди40
Прикажување
Првична мрежаСител Телевизија
Првично прикажување2009 – 2010

Улоги

уреди
Глумец Улога
Владимир Ангеловски Дада
Димче Мешковски Маца
Ванчо Петрушевски Ванеса
Ѓокица Лукаревски Ѓоконда
Гоце Тодоровски Гоца
Благоја Чоревски Благојка
Емин Унѓел Унѓелина

Надворешни врски

уреди