Отвори го главното мени

Бази е село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Клос и во општината Баз.

Бази
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

НаводиУреди

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди