Алистратик
Алистратик is located in Грција
Алистратик
Алистратик (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Општина Општина З’хна


Алистратик (на грчки: Αλιστράτη, Алистрати) е село во Егејска Македонија, во општината Зелјахово.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди