Александар Маленко

Македонски пливач

Александар Маленко (роден на 20 јануари 1979 во Охрид)[1] — поранешен пливач од Македонија. Се натпреварувал за Македонија на Летните олимписки игри во 1996 и 2004 година.[1]

Наводи уреди

  1. 1,0 1,1 „Aleksandar Malenko Bio, Stats, and Results“. Архивирано од изворникот на 2009-10-08. Посетено на 2016-08-01.