Џумаја (Кајларско)

село во Кајларско, Егејска Македонија
(Пренасочено од Џумаја)


Џумаја
Џумаја is located in Грција
Џумаја
Џумаја (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Џумаја или Џума е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди