Џемо (маршалски: Jemo̧[1]) е ненаселен корален остров во Тихиот Океан. Островот е дел од Ратачките Острови во Маршалските Острови. Џемо се наоѓа североисточно од Ликиеп. Островот има овална форма и има вкупна површина од 0.16 км2.

Џемо
Сателитска снимка на островот.
Географија
МестоТихи Океан
Координати10°07′N 169°33′E / 10.117° СГШ; 169.550° ИГД / 10.117; 169.550
АрхипелагРатачки Острови
Вкупно острови1
Површина0,16 км2
Управување
Демографија
Население0

Наводи

уреди

Поврзано

уреди

Надворешни врски

уреди