Џами Маала (Лагадинско)

село во Лагадинско, Егејска Македонија


Џами Маала
Џами Маала во рамките на Грција
Џами Маала
Џами Маала (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Општина Лагадина


Џами Маала — село во Лагадинско, Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди