Џами Маала (Драмско)


Џами Маала
Џами Маала is located in Грција
Џами Маала
Џами Маала (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Општина Бук
Географска широчина 41.283333
Географска должина 24.466667


Џами Маала — село во Драмско, Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди