Островот Јорк е остров во Карипското Море кој припаѓа на островската државата Антигва и Барбуда. Островот е лоциран источно од главниот остров Антигва[1].

НаводиУреди

  1. „Google Мапи“. 29 Октомври 2010. 

Надворешни врскиУреди

Координати: 17°03′12″ СГШ; 61°40′10″ ЗГД / 17.0533° СГШ; 61.6695° ЗГД / 17.0533; -61.6695