Јасухиро Хато

Јасухиро Хато (роден 4 мај 1976) — јапонски фудбалер.

Јапонија Јасухиро Хато
Лични податоци
Роден на 4 мај 1976 (1976-05-04) (46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–1998 Yokohama Flügels
1999–2004 Yokohama F. Marinos
2004–2005 Kashiwa Reysol
2006–2009 Omiya Ardija
2010–2011 Yokohama F. Marinos
Репрезентација
2001–2002 Јапонија Јапонија 15 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 10 0
2002 5 0
Вкупно 15 0

Надворешни врскиУреди