Ѓорѓи Марковскимакедонски натпреварувач во алпско скијање[1] кој настапувал за Македонија на Зимските олимписки игри 2006[2]. Бил избран за знаменосец на церемонијата.

Наводи уреди

  1. „Биографија“. Архивирано од изворникот на 2016-09-19. Посетено на 2014-02-07.
  2. Профил на првенството во Торино, 2006 година