Ѓорѓе Војновиќ

Ѓорѓе Војновиќ (8 април 1971) - пензиониран македонски кошаркар кој настапувал за МЗТ Скопје и Работнички.[1][2]

Ѓорѓе Војновиќ
Лични информации
Роден8 април 1971 (1971-04-08) (51 г.)
Скопје, СР Македонија, СФР Југославија
НационалностМакедонец
Заведена висина1.95 м (6 ст 5 ин)
Информации за кариера
Играчка кариера1993–2004
ПозицијаБек (кошарка) / Крило (кошарка)
Историјат на кариера
1993–1998Работнички
1998–2004МЗТ Аеродром

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди